Perfect-Dent Przychodnia Stomatologiczna

Perfect-Dent Przychodnia Stomatologiczna

Stomatologia dziecięca

Profilaktyka - Perfect-Dent

Dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych małych pacjentów, by nigdy wizyta u lekarza nie wiązała się z nieprzyjemnymi wspomnieniami. Dzięki zastosowaniu znieczulenia nie narażamy naszych najmłodszych na bolesne wspomnienia o traumatycznych doznaniach. Ich odporność na ból jest znacznie niższa, a dbamy o to by każde z nich czuło się bezpiecznie przed następną wizytą.

Mali pacjenci to szczególne wyzwanie dla lekarza dentysty. Chcemy, aby dziecko wiedziało, że jest dla nas najważniejsze i szanujemy jego zdanie, że jeżeli chce, zawsze może przerwać wizytę. Za to my musimy postarać się, żeby leczenie doprowadzić do końca. Pierwsza wizyta jest zawsze adaptacyjną pogadanką, a dziecko wychodzi z gabinetu z prezentem.

Szczególną uwagę przykładamy do profilaktyki próchnicy. Są to najprzyjemniejsze zabiegi w gabinecie. Należą do nich lakierowanie i lakowanie zębów. ZAWSZE przypominamy o wizytach kontrolnych Waszych dzieci. Jest to bardzo istotne w czasie wymiany zębów.

Lapisowanie

Lapisowanie to technika, polegająca na nasączaniu powierzchni zęba mlecznego 40% roztworem azotanu srebra. Technikę tę stosuje się w przypadku, gdy większa część powierzchni zęba jest już mocno zniszczona przez próchnicę i nie da się założyć wypełnienia. Z roztworu wytrąca się samo srebro, które ma silne właściwości bakteriobójcze. Pozwala to zatrzymać próchnicę i dzięki temu zęba nie trzeba usuwać. Jest to bardzo ważne, ponieważ przedwczesne usuwanie zębów mlecznych grozi późniejszymi wadami zgryzu. Technika ta wiąże się jednak z zabarwieniem zęba na charakterystyczny czarny kolor sczerniałego srebra. Zabieg trwa około 1 minuty na jeden ząb.

Lakierowanie

Lakierowanie, dotyczy płaskich powierzchni zębów, polega na pokryciu lakierem fluorowym wszystkich zębów. Wykonywane jest 2-4 w roku (częściej u młodszych dzieci)

Lakowanie

Lakowanie to bardzo ważny zabieg, polegający na uszczelnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych.

Lakowanie powinno być wykonane w ciagu 3 miesięcy od pojawienia się zęba w jamie ustnej, wtedy jest największa szansa ,że próchnica nie zainfekowała jeszcze tkanki.

Wykonywane jest około 6 roku życia , z chwilą pojawienia się zębów stałych u dzieci (szóstek). Na lakowanie dzieci przychodzą z różną częstotliwością do ok.13 roku życia , gdyż czas wyrzynania się zębów nie jest ściśle określony. Częste wizyty kontrolne pozwolą wykonać ten zabieg we właściwym momencie. Dzięki temu zęby zostaną zabezpieczone przed próchnicą. Lekarz poinformuje Państwa o terminie lakowania zębów Waszych dzieci.